![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg1DThaBmlAkJYmCcekISudW3fon5fYdcs8jtfInHRZpKvKSZofespKudLYnuTRws0u6phhLuSFsUP889_n2imAt7SjszrUlz3RutKxJUS_ktwlYok2atu1jVAdRZTt-5wS1P4Rkx176hA/s320/tromaktiko.jpg)
Το ένα νησάκι (το μεγάλο αριστερά στις φωτό) ανήκει στον
Καναδά και το μικρό στις ΗΠΑ, ενώ το δεύτερο αποτελεί την πίσω αυλή του σπιτιού που υπάρχει στη μεγάλη νησίδα.
Ο ιδιοκτήτης για να έχει πρόσβαση στον… κήπο του έπρεπε να κατασκευάσει μια γεφυρούλα, το μήκος της οποίας δεν ξεπερνά τα 9 μέτρα, ενώνοντας έτσι στην ουσία Καναδά και Αμερική! Και χωρίς καν να το καταλάβει έγινε δημοφιλές αξιοθέατο όσων ήθελαν να δουν από κοντά αλλά και να απαθανατίσουν τη γέφυρα.
Via